Časté otázky a odpovědi...

Poslední aktualizace 28. 6. 2020

Malování podle čísel může připomínat omalovánky z dětství. V podstatě je to takové omalovávání, liší se ale v tom, že do šablony s číselnou předlohou doplnuješ příslušné barvy.
Ano – zní to jednoduše. A je to jednoduché i v praxi. Maluj si a užívej si, jak se ti přímo pod rukama rodí něco úžasného. Něco co by se na první pohled mohlo zdát scela nemožné, si nyní mužeš vytvořit úpně samostatně. U tohodle dobrodružství si s trochou trpělivosti vytvoříš své vlastní umělecké dílo, klidně i reprodukci slavných mistrů či portréty známých osobností.

K malování si u nás můžete vybrat ze stovky motivů. My Vám k němu dodáme všechno potřebné. Číselnou šablonu, sadu nylonových štětců, k podkladu potřebných akrylových barev, háčků k upevnění na zeď
a speciální dárek, vodováhu, pro snadné upevnění na zeď. Je možné si u nás zakoupit i stojan, aby se Vám lépe pracovalo.

Každý si zajisté může vybrat jak na to půjde, je však praktičtější zvolit si jeden postup a toho se držet po celou dobu tvoření.
Doporučuje se například:

..vybrat si jednu barvu podle čísla a vymalovat k ní číselně příslušné plošky na šabloně. Tak postupně pokračovat až k poslednímu číslu. Výhodou této metody je, že máte vždy otevřenou jen jednu barvu, barvy tak nevysychají a štětec se nemusí tak často výmývat. Vzhledem k tomu ale, že barvu nanášíme na několika místech na ploše, je nutné si dávat pozor, abychom si barvy při neopatrném pohybu na platně omylem nerozmazali.

…začít z levé, ideálně horní strany či Vámi zvoleného místa, a postupně tak vymalovávat bod po podu. U téhle metody je nechtěné rozmazání rukou méně pravděpodobné.
A postupná návaznost barev Vám umožnňuje jistý náhled na konečný stav malby. Důležité je mít na paměti, že vzhledem k častějšího vymývání štětců je větší spotřeba barev.

Rozhodnete-li se jakkoliv, máme pro Vás několik nepostradatelných tipů:

1) Dobře promyslete výběr motivu před objednávkou. Důkladně rozvažte náročnost, rozměry i téma daného díla. Plátno Vám můžeme zaslat bez vypnutí nebo přímo v rámu.

2) Uspořádejte si pracovní místo. Je dobré si uvědomit, že práci nemusíte dokončit v jednom dni, zvláště když vyberete složitější motiv. Ať už pracujete na stojanu, či si plátno položíte před sebe, podložte je novinami nebo malířskou folií. Zkrátíte si tak čas úklidu.

3) K vymývání štětců je dobré předem připravit si nádobu s vodou. Doporučujeme štětce důkladně čistit a omývat, aby nedocházelo k tvrdnutí štětců a nechtěnému promýchávání barev.

4) Po rozbalení Vaší objednávky od MALUJ SI si vše důkladně zkontrolujte, hlavně, že máte všechny potřebné barvy k danému motivu.

5) Doporučujeme si důkladně pročíst krátký instruktážní návod. Nikdo zajisté nepohrdne soupisem pár dobrých rad.

6) Pokud jste si plátno objednali nezarámované, bylo by vhodné si je před malovaním do rámu vypnout. Vyhnete se tak případnému poničení malby.

7) Dle mnoha zkušeností můžeme doporučit vybarvovat technikou, nejprve jednou barvnou všechny stejně očíslované plochy. Idelálně začít tím nejsvětlejším odstínem, ulehčíte si tak práci s vymýváním štětců.
Někdy bude dobré nanést i několik vrstev pro lepší barevné zvýraznění.

8) Mezi jednotlivými odstíny je velice důležité nechat vždy barvy řádně zaschnout, aby se Vám ještě mokré barvy na plátně nepromíchaly do nechtěných odstínů. Chviličku čekání si můžete zpříjmnit třeba šálkem kávy nebo malým protažením. Přecejenom je součástí malování podle čísel mimo jiné také relaxace a uvonění.

9) Nyní už v podstatě jen dodržujte svůj systém a těšte se z mistrovského díla. Malování podle čísel nemůže být snažší 🙂

Malování podle čísel nabízíme v několika obtížnostech.

Velmi snadná
Obraz obsahuje větší objekty a v relativně malém množství. Barev také z pravidla nebývá tolik. Tato obtížnost je vhodná pro začátečníky, seniory nebo děti.

Snadná
Tato obtížnost je stále vhodná pro děti či začátečníky. Objektů není tolik a s malováním nestrávíte příliš času.

Střední
Střední obtížnost malování podle čísel znamená hezčí detaily obrazu. Objekty mohou být velmi malé a je třeba větší pečlivost abyste nepřetáhli.

Těžká
Pokud se jedná o váš první nebo druhý obraz, asi bychom doporučili zvolit nižší obtížnost. Nad obrazem v těžké obtížnosti strávíte mnoho hodin, ale výsledek bude určitě stát za to.

Velmi těžká
Tohle je pro opravdu ostřílené malíře, které již nic nemůže překvapit. Obraz chce notnou dávku pečlivosti a jemnosti. Objekty bývají hodně malé a jejich počet velký. Dobrý pocit z dokončení takovéhoto obrazu a jeho propracované detaily vás ale určitě příjemně odmění.

Výrobu a odeslání obvykle zvádáme do 3 pracovních dnů. Barvy vždy mícháme čerstvé, abysme měli jistotu že vám dorazí v perfektním stavu a nebudou vyschlé.

Výroba obrazů malování podle čísel s vlastní fotografií může však trvat déle – po objednání vám zašleme náhled obrazu ke schválení a budeme čekat na vaše potvrzení. V rámci urychlení celého procesu prosím kontrolujte časteji emaily, případně nevyžádanou poštu, aby se obraz mohl zadat do výroby co nejdříve.

Nabízíme několik variant přepravy. Pro menší obrazy lze využít výdejních míst Zásilkovny, u větších obrazů bude třeba zvolit kurýra např. GLS u kterého nejsou kladeny takové nároky na maximální rozměr zásilky.

Ano, pokud si vyberete některý z našich standardních motivů z nabídky, můžete využít odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodů. Můžete tak učinit do 14 dnů od převzetí zboží.

POZOR: U malování podle čísel dle vlastní fotografie tato možnost však není. Pokud nám motiv schválíte není možné objednávku zrušit, protože jde obvykle téměř hned do výroby. Motiv s vlastní fotografií je pro nás stává dále neprodejný.

Obraz s malováním podle čísel má záruku 24 měsíců. Barvy by měly po tuto dobu vydržet také, pokud by však došlo k jejich vyschnutí, můžete využít jejich doplnění zdarma. Kontaktujte nás na email info@malujsi.cz a domnluvíme se na dalším postupu.

Nenašli jste co jste hledali?

KONTAKTUJTE NÁS

Navigace
Zavřít

Můj košík

Zavřít

Oblíbené

Poslední navštívené

Close

Rádi vás tu vidíme!

Already got an account?

Zavřít

Zavřít

Kategorie