Časté otázky a odpovědi...

Poslední aktualizace 28. 6. 2020

Systém, kdy je motiv rozdělen do různě velkých očíslovaných ploch, přičemž každé číslo reprezentuje nějakou barvu. Přesně tohle je malování podle čísel. Může trochu připomínat omalovánky, avšak výsledek je od omalovánek diametrálně odlišný. Nevznikne totiž žádná dětská kresba, nýbrž umělecké dílo. Obraz, který si můžete dále vystavit v obývacím pokoji.

Zajímavost: Věděli jste, že malování podle čísel vlastně praktikoval i renesanční umělec Michelangelo v 16. století? Svým studentům přiděloval části slavných stropů, jež namaloval, přičemž je předčísloval, aby zamezil tomu, že studenti něco pokazí.

Vlastní umělecké dílo, obraz podle vaší fotografie, reprodukce slavných mistrů či portrét známé osobnosti. Co budete podle čísel malovat, je pouze na vás, my nabízíme stovky motivů. Uvádíme u nich i obtížnost. Těžší motivy se skládají z více tvarů, jednotlivé plochy jsou menší a barvy komplikovanější.

Všechno potřebné dodáme. Domů vám pošleme celou sadu skládající se z plátna na rámu či v roli, barevné předlohy, sady nylonových štětců a akrylových barev. Jako bonus přidáváme háčky pro správné upevnění na zeď.

Nenechte se změtí očíslovaných políček vyděsit a najděte si svůj systém. Vůbec nejlepší je jít barvu po barvě. Nebudete totiž muset neustále umývat štětec, a navíc zamezíte plýtvání barvou. Při neustálém vymývání štětce byste jí vypotřebovali více.

Vyberte si tedy jednu barvu a začněte jí vybarvovat všechny plochy od největších až po nejmenší. Než dojdete k těm nejmenším, už natrénujete ruku a nebudete přetahovat. Vhodné je také postupovat z levého horního rohu směrem doprava a dolů, abyste si barvu nerozmazávali. Pro leváky samozřejmě platí opačný postup, ti by měli postupovat z pravého horního rohu.

Do začátku pro vás máme pár nepostradatelných tipů:

1. Zkontrolujte si, zda vaše objednávka od Malujsi obsahuje všechny části, především barvy k danému motivu. Porovnejte je s barevnou předlohou.

2. Jestliže jste si objednali nezarámované plátno, nejdříve jej vypněte do rámu.

3. Uspořádejte si pracovní místo a nachystejte si vodu na vymývání štětců.

4. Jako první barvu doporučujeme vybrat tu nejsvětlejší, pak se snadněji umývají štětce.

5. Neváhejte nanést dvě vrstvy, barvy jsou pak sytější. Před přechodem k další barvě každopádně vždy chvíli vyčkejte, než ta předchozí začne. Zatím se můžete trochu projít, nebo si uvařit kávu. Vždyť malování podle čísel je hlavně o relaxaci.

Teď už nezbývá nic jiného než objednat motiv a začít malovat!

Motivy malování podle čísel mají různou obtížnost. Doporučujeme respektovat vaše schopnosti a dovednosti, abyste si sadu Malujsi opravdu užili. Z příliš těžkého obrázku byste mohli být zklamaní, ze snadného zase znudění.

Velmi snadná
Motiv je rozdělen na větší plochy, obsahuje méně barev. Tuto obtížnost doporučujeme dětem, seniorům nebo obecně začátečníkům, kteří si chtějí zábavné malování podle čísel vyzkoušet.

Snadná
I tato obtížnost se vyznačuje většími plochami a poměrně rychlým dokončením. Stále je vhodná pro děti a začátečníky.

Střední
U střední obtížnosti je zapotřebí větší trpělivost a pečlivost. Plochy se začínají zmenšovat, barev motivu přibývá.

Těžká
Tuto obtížnost nedoporučujeme začátečníkům, kteří s malováním nemají zkušenosti. Obraz je komplikovaný, má mnoho malých ploch i barev. Malba trvá spoustu hodin, výsledek ovšem stojí za to.

Velmi těžká
Charakterizují vás pečlivost a jemnost? Malování podle čísel už jste někdy zkoušeli a aktivita vás opravdu bavila? Pak se můžete pustit do velmi těžkého motivu. Ten pocit po jeho dokončení je nepopsatelný.

Výrobu a odeslání obvykle zvládáme do 3 pracovních dnů. Barvy vždy mícháme čerstvé, abychom měli jistotu, že vám dorazí v perfektním stavu a nebudou vyschlé.

Výroba obrazů malování podle čísel s vlastní fotografií může však trvat déle – po objednání vám zašleme náhled obrazu ke schválení a budeme čekat na vaše potvrzení. V rámci urychlení celého procesu prosím kontrolujte častěji emaily, případně nevyžádanou poštu, aby se obraz mohl zadat do výroby co nejdříve.

Nabízíme několik variant přepravy. Pro menší obrazy lze využít výdejních míst Zásilkovny, u větších obrazů bude třeba zvolit kurýra např. GLS, u kterého nejsou kladeny takové nároky na maximální rozměr zásilky.

Ano, pokud si vyberete některý z našich standardních motivů z nabídky, můžete využít odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodů. Můžete tak učinit do 14 dnů od převzetí zboží.

POZOR: U malování podle čísel dle vlastní fotografie tato možnost však není. Pokud nám motiv schválíte není možné objednávku zrušit, protože jde obvykle téměř hned do výroby. Motiv s vlastní fotografií se pro nás stává dále neprodejný.

Obraz s malováním podle čísel má záruku 24 měsíců. Barvy by měly po tuto dobu vydržet také, pokud by však došlo k jejich vyschnutí, můžete využít jejich doplnění zdarma. Kontaktujte nás na email info@malujsi.cz a domluvíme se na dalším postupu.

Nenašli jste co jste hledali?

KONTAKTUJTE NÁS

Navigace
Zavřít

Můj košík

Zavřít

Oblíbené

Poslední navštívené

Close

Rádi vás tu vidíme!

Již jste se zaregistrovali?

Zavřít

Zavřít

Kategorie