Malování podle čísel pro seniory

Malování podle čísel bývá častokrát přirovnáváno k omalovánkám. Rozhodně ale nejde o žádnou dětinskou zábavu. Nad obrazy s vyšší obtížností se pěkně zapotí i dospělý člověk, avšak také si u malování vyčistí hlavu a zrelaxuje. A relaxovat potřebují také naše babičky a dědečkové.

Sada Malujsi je pro babičku nebo dědu vynikajícím dárkem. Jde o poklidnou aktivitu, při níž procvičí mozkové závity i jemnou motoriku, a navíc vytvoří něco unikátního, na co budou moct být pyšní.

O duševní zdraví je nutné pečovat v každém věku
Relaxace při malování není užitečná jenom pro seniory. V každém věku potřebujeme odpočívat a lidé popisují, že při malování se dokáží úplně odpoutat od reality, zapomenout na své problémy, zbavit se zadržovaných emocí. Díky malování podle čísel se mohou takto psychicky očistit i ti, jimž nebylo naděleno malířské nadání. Stačí se usadit ke stolu, pustit si příjemnou hudbu a dát se do díla.

Malování procvičuje mozek a zlepšuje koordinaci
Vymalovávání jednotlivých ploch pomáhá vylepšovat funkce kongitivní paměti. Jinými slovy podporuje schopnost řešit problémy a organizovat věci. Kromě jiného pozitivně působí i na motorickou koordinaci. Člověk musí být velmi pečlivý, učí se trpělivosti. Trénují se také soustředěnost a koncentrace. Prostě a jednoduše jde o perfektní rozcvičku pro mozek.

Vyberte adekvátní obtížnost
Neradi generalizujeme, rozhodně nelze říci, že by seniorům vyhovovaly spíše snazší obtížnosti motivů. Mnozí mají naopak daleko více trpělivosti než mladí lidé a rádi si vyhrají s extrémně složitým motivem. Výběr obtížnosti je však nutné podřídit případným zdravotním problémům. Kdo hůře vidí či má problémy s klouby a pohyblivostí prstů, pro toho bude lepší volbou jednodušší obraz.

Nechte si namalovat obraz na stěnu
Nebylo by hezké mít doma pověšený obraz, který namalovala vaše babička nebo dědeček? A co kdyby to byl rovnou obraz podle vlastní fotografie? Už tedy určitě víte, čím obdarovat prarodiče na Vánoce, narozeniny, k svátku, nebo prostě jen tak pro radost. Sady Malujsi dělají radost v každém věku.

Malování podle čísel pro děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Navigace
Zavřít

Můj košík

Zavřít

Oblíbené

Poslední navštívené

Close

Rádi vás tu vidíme!

Již jste se zaregistrovali?

Zavřít

Zavřít

Kategorie